| Pitic a întrebat:

Aseara mi-am scos catelu afara, in fata blocului ( obisnuiesc sa il las singur). Dupa o jumate de ora am mers sa il iau i-al de unde nu e, l-am cautat peste tot nu l-am gasit toata noaptea nu a venit acasa, am sperat ca o sa apara pana la 2 dimineata cand m-a luat somnu. A mai plecat el asa dar s-a intors sau l-am gasit odata l-am gasit in fata usii.
Mi-a spus si prietenul meu si mai multe persoane ca ar trebui sa il scot in lesa pentru ca sunt catelele in calduri si pleaca dupa ele. in fine
Azi pe la 3 L-a gasit prietenul meu si mi l-a adus la scoalalove struck dar nu stiu se poarta ciudat parca e mort adica cand m-a vazut era speriat bine erau si colegi mei prin preajma poate de asta era speriat, eu vroiam sa il iau in brate si de obicei era bucuros si ma lingea pe fata dar acum nu stiu ce are bolnav nu cred ca e desi a stat toata noapte afara in frigul asta, vreau sa stiu de ce e asa rece cu mine nu l-am batut nu i-am facut nimic.

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna Pitic,
Nu ar trebui sa lasi cainele singur pentru ca nu se stie cine ii poate face rau.
Ma bucur ca ti-ai gasit cainele; am vazut si eu cealalta postare a ta.
Motivul pentru care era speriat s-ar putea sa fie datorita faptului ca erati prea multi in jurul lui, cineva l-a prins de pe strada si l-a inchis undeva si cainele a scapat, sau atunci cand l-a luat prietenul tau de pe strada nu stia unde va fi dus si a inceput sa tremure. Mai ales cand vede ca va adunati atatia in jurul lui, nu te mai recunoaste nici pe tine din cauza stresului.
Pa, pa

8 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Nu trebuia sa-l lasi singur.Trebuie sa supraveghezi cainele cand il scoti afara chiar daca il lasi in locul amenajat pentru caini si poarta e inchisa.Nu se lasa cainele singur.Se pot lua alti caini de el si poate lua diverse boli cum ar fi turbarea(rabia)mortala pentru oameni si animal daca animalul nu a fost vaccinat, poate manca ceva de pe jos care sa-i faca rau, sa-l muste alti caini. Daca nu mai vrei caine sau iti este lene sa ai grija de el gaseste-i alt stapan care sa aiba grija de el. Daca vezi ca se simte rau cainele sau se comporta ciudat du-l la veterinar.Alta data sa nu-l mai lasi asa sau gaseste-i un alt stapan care sa aiba grija de el.

| Alexa_9443 a răspuns:

Incearca sa ai mai multa grija de el pe vitor si i`ai o lesa NEAPARAT!
in perioada asta ca sa isi revina ar trebui sa ii acorzi mai multa atentie si sa fi mai atenta cu elwinking!
Succes

| Anonima_2658 a răspuns:

Incearca sa te apropii incet de el...da`i de mancare sa vada el, arata`i dragostea...probabil e speriat de ce s-a intamplat si crede ca ai vrut intentionat sa ii provoci intamplarile.

si daca nu dul la veterinar, poate so fii infectat cu alti caini vagabonzi.nu ai deunde sa stii ce caini sau luat de el. medicul trebuie sa constate cauza... poate daca e moral tot trebuie sa stie.ii povestesti ce s-a intamplat.winking

bafta si succes :*

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Poate a mers prin diverse locuri si s-a speriat si poate ii trebuie ceva timp sa se reacomodeze din nou dar sa nul mai lasi din lesa sa stii asa am facut si eu cu al meu si era sal calce masina deci sa nul lasi ori cat de tare tiar fii mila de el

| EUSIATIT a răspuns:

Toata lumea te a certat si au avut dreptate.e greu sa stai 10 15 min afara sa si faca nevoile sa sa l plimbi putin? daca il iubesti si e prietenul tau ai grija de el ca si de un copil. MEriti pedepsit dar.hai te iertam si nu l mai lasa singur,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde vrei tu sa stie niste necunoscuti ce s-a intamplat cu micul animal? Poate ca l-au fugarit cainii comunitari toata noaptea, iar acum nu mai are incredere in nimeni. Tu cum ai reactiona daca ai fi haituita?

| Șușșș a răspuns:

De-acum,scoate-l in lesa straight face

| Pettricaaa a răspuns:

O fi speriat.cine stie pe unde a fost si ce a facut. poate a ramas cu o trauma din vreo intamplare, n-ai de unde sa stii