| Alexgkgkgk a întrebat:

Salut TPU.
Am si eu o catelusa si nu vrea sa stea in lesa deloc. Vreau sa o plimb pe afara si nu sta deloc.
Cum as putea face s-o obișnuiesc in lesa?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu am un cățeluș, bishonel de 3 ani și întâmpin aceeași problemă deoarece l-am plimbat extrem de rar cu lesa, mai tot timpul fiind liber. Eu incerc acum să îl obișnuiesc cu lesa.

| carla2010 a răspuns:

Poti incerca sa faci altceva. Gandeste-te, ce ai incercat si nu a mers? Bunndy a zis bine, o idee este s-o tii cu lesa in casa. Daca ai incercat deja asta si tot nu ai reusit s-o dresezi, citeste si articolele de aici https://rasedecaini.ro/dresaj-canin/ Sigur vei gasi informatii si despre rasa catelusei tale, nu ai mentionat-o in intrebare.

| Bunddy a răspuns:

Las-o cu lesa pusa si cand e in casa, cu cat o ti mai mult in lesa se obisnuieste cu ea.