| sweetgirl_3609 a întrebat:

Asta noapte am visat iepuri. Ce ar fi insemnind asta? Pentru ca nu am avut nimic cu iepuri ziua, nici nu m-am gindit la ei >8-

Răspuns Câştigător
13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți afla și de aici: www.elystar.ro
Pa, pa.

| IchHabeKeineName a răspuns:

Poate vei merge intr-un loc cu iepuri, la tara, la bunici sau poate iti va darui cineva un iepuras. Daca nu, din simpla imaginatie. Cel putin asa cred eu...

| T a răspuns:

- alb- izbanda, succes, prietenie;
- alearga spre tine- vizita unor prieteni apropiati;
- avand- boala;
- crescand- vei avea copii multi;
- de casa- prieteni credinciosi vor sa te pagubeasa;

fugarindu-l - casatorie;
- fugind- noroc, timp frumos;
- fugind in vale- cearta;
- gonind ca sa-l prinzi- pregatiri de casatorie;
- gri- casatorie;
- labuta de iepure
- noroc;
- hranind- sanatate;
- impusti- viata
lunga, noroc;
- mancand- nostalgie, vindecare de boala;
- negru- minciuni, necazuri, nenorociri;
- omorand- inselaciune, pierderi, tradare;
- prins in capcana- riscuri in curand;
- prinzand cu latul- o noua afacere, cearta cu prietenii;
- taindu-ti calea- pericol imediat;
- tinandu-l in casa- boala in familie
;
- vazand schiopatand- mic accident
de circulatie;
- vanezi un- griji si necazuri.

| JoKeR_7227 a răspuns:

De obicei visele sunt invers fata de viata reala. De ex visezi ca ai un prieten foarte loial, asta inseamna ca o sa pierzi un prieten bun sau cei/cel care ii/l ai nu sunt de incredere. Ca vorba aia...Visele sunt vise xD.

| Anaisssss a răspuns:

Iepure alb ne poate arata calea spre lumea spirituala interioara si, prin urmare, poate servi drept calauza.

Iepure de casa.Prezenta iepurelui de casa poate avea 2 semnificatii. Legatura evidenta cu ideea de fertilitate se poate dovedi importanta, dar o alta posibilitate este amplificarea laturii mai inselatoare a personalitatii noastre.

Iepure de camp.Acest animal scoata in evidenta prezenta unor trasaturi precum intuitia, cunoasterea spirituala si capacitatea de a realiza adevarate "salturi intuitive". Din teama sau ignoranta, intuitia poate fi pervertita in nebunie.

P. S: Explicatia e luata din cartea 10. 000 de vise interpretate scrisa de Pamela Ball

| alandala_1391 a răspuns:

Heei.smug
Uite ce am gasit eu:
furt mic in casa, prosperitate, fertilitate, mutare intr-un mare oras aglomerat;
- alb- izbanda, succes, prietenie;
- alearga spre tine- vizita unor prieteni apropiati;
- avand- boala;
- crescand- vei avea copii multi;
- de casa- prieteni credinciosi vor sa te pagubeasa;
- femeie visand- vei avea un copil;
fugarindu-l - casatorie;
- fugind- noroc, timp frumos;
- fugind in vale- cearta;
- gonind ca sa-l prinzi- pregatiri de casatorie;
- gri- casatorie;
- labuta de iepure- noroc;
- hranind- sanatate;
- impusti- viata lunga, noroc;
- mancand- nostalgie, vindecare de boala;
- negru- minciuni, necazuri, nenorociri;
- omorand- inselaciune, pierderi, tradare;
- prinzand- iti gasesti sotia cu un amant facand dragoste;
- prins in capcana- riscuri in curand;
- prinzand cu latul- o noua afacere, cearta cu prietenii;
- taindu-ti calea- pericol imediat;
- tinandu-l in casa- boala in familie;
- vazand schiopatand- mic accident de circulatie;
- vanezi un- griji si necazuri.

Inca ceva:
Rozatoarele sugereaza pericolul cancerului si tradarea. Daca visezi ca vanezi iepuri inseamna ca vei intilni oameni interesanti, intr-o calatorie. Daca visezi iepuri care sar peste tot inseamna ca vei avea o viata de familie buna.

norocul fuge de tine;
iepure domestic, in cusca lui inseamna o distractie reusita;

iepure fugind, noroc vei avea, iar vremea va fi placuta tie;
iepure mancand- esti impacat cu toate cele, n-ai teama de nimic;
iepure prinzand- de esti flacau, te vei insura, de esti om insurat, s-ar putea sa-ti prinzi nevasta cu altul;
pui de iepure crescand, ingrijind- copii multi vei avea.
Cam atat am gasit.
Ia vezi, poate se intampla ceva din ce scrie acolo, dar de binelaughing
Paa, sper ca ti-am fost de ajutor.:*

| Maria_3931 a răspuns:

Furt mic in casa, prosperitate, fertilitate, mutare intr-un mare oras aglomerat;
- alb- izbanda, succes, prietenie;
- alearga spre tine- vizita unor prieteni apropiati;
- avand- boala;
- crescand- vei avea copii multi;
- de casa- prieteni credinciosi vor sa te pagubeasa;
- femeie visand- vei avea un copil;
fugarindu-l - casatorie;
- fugind- noroc, timp frumos;
- fugind in vale- cearta;
- gonind ca sa-l prinzi- pregatiri de casatorie;
- gri- casatorie;
- labuta de iepure- noroc;
- hranind- sanatate;
- impusti- viata lunga, noroc;
- mancand- nostalgie, vindecare de boala;
- negru- minciuni, necazuri, nenorociri;
- omorand- inselaciune, pierderi, tradare;
- prinzand- iti gasesti sotia cu un amant facand dragoste;
- prins in capcana- riscuri in curand;
- prinzand cu latul- o noua afacere, cearta cu prietenii;
- taindu-ti calea- pericol imediat;
- tinandu-l in casa- boala in familie;
- vazand schiopatand- mic accident de circulatie;
- vanezi un- griji si necazuri.

Rozatoarele sugereaza pericolul cancerului si tradarea. Daca visezi ca vanezi iepuri inseamna ca vei intilni oameni interesanti, intr-o calatorie. Daca visezi iepuri care sar peste tot inseamna ca vei avea o viata de familie buna.

norocul fuge de tine;
iepure domestic, in cusca lui inseamna o distractie reusita;

iepure fugind, noroc vei avea, iar vremea va fi placuta tie;
iepure mancand- esti impacat cu toate cele, n-ai teama de nimic;
iepure prinzand- de esti flacau, te vei insura, de esti om insurat, s-ar putea sa-ti prinzi nevasta cu altul;
pui de iepure crescand, ingrijind- copii multi vei avea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu ce inseamna... au baut mult?hee hee

| Breakingthehabittonight a răspuns:

- nu confundati simbolismul iepurelui cu cel de mare fecunditate. El ne reaminteste ca acest animal este in unele culturi un semn al lui Dumnezeu. Datorita vitezei cu care alearga, el intruchipeaza dinamismul psihicului. In egala masura poate sugera si intensitatea propriei dorinte de a fugi. -www.cevisez.ro

| Mephisto666 a răspuns:

Stie cineva ce semnifica un iepure maro, pe care l-am salvat dintr-un copac?

| Fallen1Angel a răspuns:

Inseamna ca esti Alice din tara minunilor.

| ijustwannarun a răspuns:

IEPURE: necesitatea de a vedea semnele din jurul tau, de a fi atent la ceea ce te inconjoara, perspicacitate, energie cosnumata inutil, pe ganduri si actiuni inutile. happywinking