| TinitaStoessel a întrebat:

Aveam 15 ani in clasa a-8-a intr-o tabara de vara cu gasca mea. Am mers la munte in Brasov. Am asezat cortul si am facut un foc de tabara. Dintr-o data s-a auzit o impuscatura. A fost impuscata o pasare, de un vanator care era pe urmele animalelor. Daca va spun ce am facut atunci nu o sa va vina sa credeti. Acolo era un pui mic de catel si vanatorul de animale voia sa-l impuste. Noi toti ne-am hotarat sa-l luam acasa, pana cand cearta a inceput, cu cine i-a cainele. Am tras la sorts si eu am nimerit.I-am pus numele Tasha ca era fetita. Acum cate-va zile Tasha a fugit de acasa. Vreau sa-mi spuneti cum fac afise. Daca Tasha a fost gasita de cineva va anunt si pe voi.

Răspuns Câştigător
| Dumitru_Adrian_1990 a răspuns:

Îmi pare foarte rău și felicitări ție si prietenilor tăi, aveți un suflet mare dacă ați făcut un asemenea lucru, să ajutați o ființă nevinovată.Un afiș îl poți face la imprimantă fără prea multe cunoștințe, poți căuta pe internet, sigur vei găsi un tutorial. Sper că te-am ajutat si baftă in găsirea Tashei.Bye!

5 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Pai spune si tu din ce oras esti si cum arata Tasha. Poate te ajuta si altii.
Ca sa faci afise e simplu. Scri ce ai pierdut,la ce nume raspunde,eventual cati ani are, cum arata si o poza (ar spori foarte mult sansele de gasire), in ce zona s-a pierdut, la ce numar de telefon poti fi gasita si eventual recompensa daca vrei. Apoi le lipesti pe stalpi, copaci si unde mai vrei tu.

| Sakal1999 a răspuns:

De unde esti si cum arata catelusa?
Daca suntem in acelasi oras sau in apropiere acum ma duc sa o caut
Nu de alta dar si eu mi-am pierdut motanu si nimeni nu m-a ajutat sa il gasesc. La final l-am gasit... mort crying

| Sakal1999 a răspuns:

Intr-un canal. A fost omorat de niste caini

| Sergiu_Loghin_1998 a răspuns (pentru Sakal1999):

Si tu ce cautai in canal? laughing))))))) rolling on the floor))