| SmilePleaseXoXo a întrebat:

Aveti animale de companie? care il recomandati?

5 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Eu am perusi, dar trebuie sa ai grija de ei, iti poti lua un caine de talie mica sa nu ocupe mult loc in casa si sa fie usor de intretinut

| papusica987 a răspuns:

Buna.
Iti recomand catelusii, sunt cele mai iubitoare animale de companie, se ataseaza foarte tare de stapan.
Dar inainte de a-ti lua unul trebuie sa stii ca implica multe...
trebuie sa il scoti afara regulat, sa ii faci toate vaccinurile si deparazitarile, sa il tunzi (daca e cazul) sa il duci sa ii taie unghiile, sa ii cumperi mancare iar toate astea COSTA BANI(mai multi decat ai crede).
sa nu mai vorbim de facutul nevoilo in casa pana la 6 - 7 luni rolling eyes
Daca nu te simti in stare sa faci toate astea mai bine iti iei ceva mai usor de ingrijit...

| Diia94 a răspuns:

Mie imi plac multe pisoiilove struck ii ador. Dar te sfatuiesc sa-ti iei un caine ( vaccinul costa stiu ) dar cainele il poti plimba, asa pisica sa stea numai in casa... Pestii mor (acvariu frumos costa mult ) papagalii fac galagie, hamsterul ar mai fi o solutie happy

| mylifedance a răspuns:

Eu am avut un catel, era cel mai bun prieten al meu, dar a trebui sa ma despart de el, si nu-l vad de 2 ani, mai traieste inca si debia astept sa'l vad. Catelushi sunt cele mai bune animale de companie, parerea mea, simte cand tu esti fericita si e si el/ea fericit/a impreuna cu tine, simte cand esti trista si e trist si el/ea dar in acelasi timp incearca sa te inveseleasca. iti recomand un catzelushwinking

| katy95 a răspuns:

Caine a fost, este si va ramane cel mai fidel prieten al omuluihappy