| Aliiiiiina12345678 a întrebat:

Bichonului i se scurtează mustățile?

3 răspunsuri:
| Denyisa1 a răspuns:

Eu am Bichon Maltese si nu i s-au scurtat mustatile.

| Catrice a răspuns:

Cum naiba sa scurtezi mustățile unui animal?! Nu e vorba de a-l tunde sau a-i tăia unghiile. Cauta pe net sa vezi ce rol au de fapt mustățile unui animal. Nu e totuna cu barba unui om laughing

| 012345678910bbb a răspuns:

Nu. Fiecare cățel are mustățile in alt fel, la un Bichon mă gândesc ca nu sunt foarte lungi in cât sa te gandesti ca trebuiesc scurtate. Ele au un rol foarte important pentru căței, prin ajutorul lor, ei pot sa miroasă!