| Anduuu a întrebat:

Eu aveam nevoie de un catel si astazi m-am dus la un magazin iar când m-am intors am gasit un catelus mic mic aproape de strada si m-am gândit ca vor da masinile peste el asa ca l-am luat acasa! Am observat ca are ochii albastrii, oare nu vede? mama mi-a zis ca e mic si ca vede dar inca nu foarte bine...mai trebuie sa creasca! Acest puiuț nu are mama asa ca intrebarile mele sunt:
1. De la ce varsta incep cățelușii sa vada normal? acesta cred ca are vreo 5, 6 saptamani o sa revin cu o poza maine.
2. Ce sa ii dau de mancare? Azi i-am dat putin laptic e bine sa-i dau laptic? Maine vreau sa-i dau putina painica inmuiata in ciorbita... voi ce credeti?
3. I-am facut un țarc intr-o leasa foarte mare in care nu mai avem nimic, i-am pus ca un fel de mini-cușca pe care am avut-o tot pentru un cățel pe care l-am crescut si l-am dus la bunici i-am pus o paturica, bol de mancare si am incercat testul acela sa vad daca aude.am batut din palme deasupra capului sau s-a ridicat si apoi s-a așezat iar! Este jucăuș, imi ia degetul in gura, ce credeti, are sanse sa traiasca? Am incercat sa-l las cu cățelușa mea care iubeste puii dar din pacate i-au murit insa nu l-a acceptat, i-am zis mamei sa-l luam in casa dar n-a vrut. Sper sa-l mai gasesc mâine teafar si voi suna medicul veterinar sa-l vada si sa-i faca vaccin, chiar daca-mi va spune ca e orb eu il pastrez...medicul va veni numai peste cateva zile ca este in vacanta dar pana atunci vreau parerea voastra plzz! Scuze ca am scris un romansad

Răspuns Câştigător
| Catherine a răspuns:

1.In primele 12 zile dupa nastere, puii nu vad si nici nu aud, ei reactionand doar la stimuli olfactivi, termici sau mecanici. Abia apoi puii iau primul contact cu lumea exterioara… li se deschid ochii pentru prima data si incep sa distinga lumina si formele.

2.eu am doi catelusi pe care i-am crescut din adoua zi de viata mama lor a murit ...si la 5, 6 saptamani ink le mai dadeam lapte dar le si inmuiam in lapte boabe pentru catlusi mici cat sa fie mai moi.ar trebui sa aiba ore de masa si bine ar fi sa ii dai de 3 ori pe zi.

daca il ingrijesti si sunt sigura de asta are mari sanse sa traiasca mai ales daca zici ca il vei duce si la veterinar.

Succes!:*

2 răspunsuri:
| Catherine a răspuns:

1.In primele 12 zile dupa nastere, puii nu vad si nici nu aud, ei reactionand doar la stimuli olfactivi, termici sau mecanici. Abia apoi puii iau primul contact cu lumea exterioara… li se deschid ochii pentru prima data si incep sa distinga lumina si formele.

2.eu am doi catelusi pe care i-am crescut din adoua zi de viata mama lor a murit ...si la 5, 6 saptamani ink le mai dadeam lapte dar le si inmuiam in lapte boabe pentru catlusi mici cat sa fie mai moi.ar trebui sa aiba ore de masa si bine ar fi sa ii dai de 3 ori pe zi.

daca il ingrijesti si sunt sigura de asta are mari sanse sa traiasca mai ales daca zici ca il vei duce si la veterinar.

Succes!

| bakus a răspuns:

Orb nu cred ca are cum sa fie //daca este la o varsta mica ar trebui sai dai numai lapte cu seringa (eu asa mm chinuit cu un ciobanesc si acum e cat mine in 2 labe)trebuie s lasi o poza s vedem varsta lui