| Antoniaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Acum 3 zile mi-a disparut pisica. Are 1 an si 9 luni. A nascut 6 puisori si dupa am castrat-o. Are ochii albastri e alba cu pete maro. O iubesc si sper sa nu fi patit ceva sau sa o fi furat cineva. Sunt sanse sa se intoarca acasa?

4 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Poate e departe de bloc, sau casă, depinde unde stai, normal că sunt şanse să se întoarcă, poate s-a pierdut pe undeva şi nu găseşte drumul, cine ştie.

| AlexDarius3 a răspuns:

Da, cand aveam eu un motan ala disparea cateva zile dupa care venea inapoi, asa sunt pisicile pana la urma.

| GabyT10 a răspuns:

Da sunt sanse sa sa intoarca. Poti pune anunt pe Facebook poate o vede/gaseste cineva. Pune postare si pe pagina Animăluțe pierdute sau găsite, de acolo se va distribui in grupuri, asa o vei gasi mai repede.

| Atim a răspuns:

Daca ea considera locul acasa, va veni. Pisicile de regula se întorc acasa. Multi oameni patesc sa isi dea pisicile (chiar si cuiva care sta destul de departe de casa fostului stapan) si ele sa revina. Arata timp cat nu pățește ceva, ar trebui sa revina. Acum exista si posibilitatea ca cineva sa o fi găsit si luat in casa, mai ales daca e prietenoasa cu oamenii. Bine ar fi sa pui niste anunțuri (fie fizice prin imprejurimi, fie pe internet undeva unde sa fie văzut de oamenii din zona in care locuiești tu). Anunțuri care sa conțină și o poza si un nr de telefon. In caz ca cineva o gaseste sa știe cui sa i-o dea. Poti verifica si anunturile cu "găsit pisică" din zona ta