| TaraIdk a întrebat:

Buna! Acum ceva timp am gasit o pisica gestanta pe strada. Am adus-o acasa, a fătat. Puii au acum 3 saptamani si 4 zile. Ea a fost calcata azi noapte de masina. Le-am cumparat formula speciala insa nu sunt obisnuiti cu biberonul. Stiti cum as putea sa-i hranesc?
Am pus anunturi pe grup in caz de cunoaste cineva o pisica care sa fi fatat recent si sa-i primeasca, dar nu am primit nimic in legatura cu asta.

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

La veterinar ai incercat?!?

| Cksihja a răspuns:

Unde ai găsit tu un biberon așa mic, nu cunosc cazuri în care puii au supraviețuit fără mâță. Deci dacă nu au parte de o îngrijire specială puii sunt condamnați în plus o mâță străină iar fi mâncat nu iar hrăni.
Deci dacă nu au ochi și nu se hrănesc din farfurie nu prea ai ce să faci, poți să încerci la veterinar poate îți dă el un sfat mai bun mai ales că nu te pricepi la asta.