| LadyVampiretta a întrebat:

Salutari! Pisica mea a fatat azi-noapte afara, nu in casa, unde i-am pregatit cutia cu carpe... Dimineata am iesit sa ma uit dupa ea, am strigat-o, dar nu raspunde... Intrebarea mea este : la cat timp dupa ce a fatat isi aduce puii acasa?!? Chiar dupa ce fata sau doar dupa cateva zile?!? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Belciu a răspuns:

Cam la 10 zile, dupa ce dschid ochii, ii muta unde vrea ea. Trebuie sa simta ca nu ii pandeste un pericol. Nu pune mana pe ei pana nu deschid ochii. Daca ai caini sau motani prin preajma, nu ii va aduce in casa.

7 răspunsuri:
| FallingRain a răspuns:

Sigur ca te va lasa, doar esti stapana ei si orice animal are incredere in stapanul sau. Probabil ca ti i-a aratat pentru ca vrea sa-i aduca acasa si are nevoie de ajutor. Ar fi bine daca i-ai pregati un culcus ferit si i-ai aduce chiar tu. Ca atata timp cat pisica nu este pe proprietatea ta, cine stie cine o gaseste si gandeste-te cate ar putea sa-i faca... Asa ca mai bine adu pisoii acasa, ea va intelege ca ai grija de ea si vrei doar sa-i fie bine. Si nu e corecta partea sa nu pui mana pe ei pana nu deschid ochii. Eu pe pisoi am pus mana imediat cum s-au nascut si nu li s-a intamplat nimic. Si nu am facut asta o singura data sau cu o singura pisica. Succes mult cu pisoii si daca ai nevoie sa le gasesti un stapan, scrie-mi un mesaj si te ajut si eu cum pot.

| katy a răspuns:

Nu stiu depinde.probabil dupa cateva zile.deodata ce nu mai e acolo e clar ca si-a carat puii.o sa vina inapoi sigur

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Îți dau o serie de site-uri:
-http://ro.wikipedia.org/wiki/Pisic%C4%83_de_cas%C4%83(caută la reproducere, gestație și naștere)
-http://www.animalutze.com/articole/castrarea--sterilizarea-0.php
-http://www.eva.ro/......-5935.html

Sper să găsești ce ai nevoie,eu îți spun să o lași să aibă grijă cum vrea de puii ei, deoarece acum va fi mai irascibilă și nu trebuie s-o deranjezi deoarece ea își vas proteja puiuții cu orice preț, doar hrănește-o și lasă să fie totul firesc și natural.

| Eduaardfwcfsgwbsb a răspuns:

In cat timp ia adus?

| Zurbagioaica a răspuns:

Pai in general daca a fatat in alta parte s-ar putea sa nu vina cam o luna. Adica ea vine sa manance dar apoi pleaca. Poti sa o urmaresti si sa vezi unde are puii si sa incerci sa o aduci in casa. Dar s-ar putea sa-si ia puii si sa-i duca iar. In general ii fereste de cei din jur pana cand vrea ea sa-i aduca. In mod normal ii ingrijeste foarte bine; nu ai de ce sa-ti faci griji.

| LadyVampiretta explică:

Azi s-a intors acasa, a mancat si venea sa o mangai, sa ma joc cu ea... Dupa ce am iesit cu ea afara a inceput sa miaune la mine...si a plecat. dupa ce a vazut ca nu ma duc dupa ea s-a intors la mine si iar a inceput sa miaune. Cand a plecat am urmat-o si se intorcea din cand in cand sa vada daca sunt in spatele ei si daca ma opream se intorcea dupa mine.Mi-am dat seama unde isi tine puii pentru ca ea m-a condus la ei. Credeti ca ma va lasa sa pun mana pe ei sau nu?!?

| oOadaOo a răspuns:

Am avut si eu aceeasi situatie...cu pisicutele, si am gasit-o intr-un loc in care e mai multa caldura, ea nu va aduce pisicutele in casa pana nu vor deschide ochii...