| michelle2221 a întrebat:

Ajutor! Cand am vrut sa scot o capusa de la cainele meu a ramas capu. Va rog sa ma ajutati. Deja am mai facut asta de zeci de ori, dar nu mi s-a mai intamplat niciodata.

9 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Cel mai bine îl duci la veterinar, acum nu mai ai ce să faci. Nu îi aprinde țigara lângă el, nu pune spirt sau alcool pentru că o să intre mai adânc și în general nu îi mai fă tu nimic. Asta e, s-a întâmplat, îl duci la veterinar și probabil o să-l anestezieze, o să-i facă o mică incizie și o să i-o scoată. Nu e mare chestie, vara trecută și eu am pățit același lucru și m-am dus la spital și s-a rezolvat. Orice ar fi să nu faci nimic din ce găsești pe net că mai rău îi faci. Și dacă îl duci la veterinar probabil o să-i dea și antibiotice, că se pot lua multe boli de la căpușe care le poți lua și tu și familia ta de la câine. Nu e de joacă.
Și cei mai de jos nu văd ce probleme au, de ceva timp căpușele sunt o adevărată problemă, mai ales dacă ai câine la curte. Vara trecută am stat 15 minute întinsă în iarbă și am luat 4, vă dați seama câte poate să ia un câine care stă toată ziua afară.

| CrazySunshine a răspuns:

Buna! Asta nu e binee. deoarece capusa asta se regenereaza. Du cainele la veterinar sau... aprinde o tigara si tine-o langa pielea cainelui deasupra capusii ( foarte aproape de capusa) si s-ar putea ca capusa sa iasa singura. Ar fi bine sa faci asta in timp ce doarme catelul ca nu cumva sa se zbata si sa-i arzi blanita.

| LolaLollita a răspuns:

Du-l la veterinar, fata! Ma sperii de mesajul tau. Ai mai facut asta de zeci de ori? Cum e posibil sa se intample asta de zeci de ori, nu iti ingrijesti deloc animalutul de companie? O data, de doua ori etc. se mai intampla. Dar nu de zeci de ori.

| FastAndFurious a răspuns (pentru LolaLollita):

Lola draga, sigur ai un catel dupa cum vorbesti, asa grijulie happy.

| LolaLollita a răspuns (pentru FastAndFurious):

Presupun ca si tu, am dreptate? happy

| adishorMS a răspuns:

Trebuie sa te duci la veterinar neaparat
trebuie de asemenea sa-ti dea si o solutie anti capuse daca zici ca catelul tau le atrage
orce are un inceput data viitoare scoate-o cu tigara

| G2225hda a răspuns:

Yuuuu...iach...ai scos capusele cainelui tau?

N-ai auzit de veterinar?

| wassyle1994 a răspuns:

Pina sa termini intrebarea de scris, cred ca capusa deja a murithappy

| TheCreeperBreakerRO a răspuns:

Du-te la veterinar fata.Sau macar trebuia s-o scoti cu grija mie mila de catelul tau serios ca are un asa stapan crying