Am si eu o probleme, habar nu am daca aici se posteaza dar am nevoie de ajutor. Am mers in pădure dupa hribi si de acolo am contactat o capusa. M-am scarpinat iar capusa am scos-o dar capul mi-a ramas in piele. Este grav? Cum sa il scot? Este foarte mic. Va rog ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sper că ai scos capul căpușei de atunci.

| Lola200228 a răspuns:

Mergi neaparat la doctor! Poți sa iei boala Lyme, este foarte periculos, du.te la doctor și îți v.a scoate căpușa și îți v-a da vaccin.
Serios, au murit mulți din cauza asta, dar dacă mergi la doctor o sa fii okey