| GlossyBabe a întrebat:

Buna,am 2 pisicute de 3 luni! Acum vreo 3 saptamani am gasit inca una abandonata pe strada si am adus-o acasa! Cea gasita ultima avea probleme la ochi! Ii curgea lichid din acela gen puroi din ochisori si era foarte slaba! Dupa cateva zile in care a stat la mine,s-a saturat (cred) si nu a mai venit acasa, dar a inbolnavit pisicutele mele! Amandoua sunt cu ochisorii plini de puroi (nu stiu cum sa il numesc) si ii tratez cu Kanamicina dar nu vad mare rezultat! Pe deasupra sunt raciti amandoi si nu stiu ce sa le dau! Am consultat veterinarul acum 2 luni in legatura cu raceala si a spus sa nu le dau nimic ca le va trece, dar nu le-a trecut! Vreo recomandare? Dau fundita! Multumiiim!

3 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Foloseste acelasi colirium ca si pentru noi, mai bine schimba veterinarul, o sa iti dea ceva mai bun si vitamine sub forma de lichid il pui in apa si o sa inceapa sa manance.pana la veterinar du-te la farmacie si cumpara colirium pentru oameni are acelasi efect pentru animale, eu am avut catelul mic la fel si mi-au dat reteta si m-am dus la farmacie sa o iau si am ramas surprinsa ca mi-au dat acelasi colirium pe care il folosesc si persoanele.
Schimba veterinarul.

| adellllla a răspuns:

Mergi din nou la veterinar, daca nu, incearca http://medicamente.romedic.ro/floxal-0-3-solutie-oftalmica-picaturi. Am avut aceeasi problema si asta mi-a recomandat veterinarul!
la 6-7 ore cate o picatura in ambii ochi.

| GlossyBabe explică (pentru adellllla):

Si i-a trecut? Ca m-a dezamagit Kanamicina!