| natashajohnson a întrebat:

Am avut doi perusi care s-au imperecheat, dar din pacate baiatul a murit.Am decis sa ii iau pereche,dar,pentru ca fata e albino,inseamna ca nu e potrivita sa faca pui, un lucru pe care mi-l doream foarte mult.Ma gandeam sa iau inca 3 papagali: doi baieti si inca o fata, astfel incat sa se imperecheze doi cate doi si perechea in care nu este fata albino sa faca pui.Am o colivie destul de mare, in care am aflat ca pot locui pana la 5 papagali.In cazul in care cealalta pereche face pui,chiar daca momentan nu imi permite spatiul sa iau o colivie mai mare,as putea sa mai eliberez, dar acum chiar nu mai pot lua inca una.
Intrebarea etongueot sa ii pun pe toti 4 in aceesai colivie? S-ar putea bate?
Multumesclaughing

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Daca noi ne batem tu ce zici ei se bat?
Daca sunt perechi nu se vor bate fetele in schimb masculii...