| Coco5 a întrebat:

Buna am cativa iepurasi la 2 luni..sunt intarcati..de cateva zile parca partea din spate le'a paralizat. De la ce poate fi asta:S:S

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Pot avea o infectie de la intepaturi de tantari-capuse sau carenta de calciu.du unul macar sa-l vada un vet.

Răspuns utilizator avertizat
| t3leG a răspuns:

Iepuri,in general, se imbolnavesc de la caldura prea mare(25 de grade, 30).ar fi bine sa ii ti la racoare si sa le dai coji de lamaie. daca nu isi revin, du-te cu ei la doctor.si app, sa nu le dai coji de cartofi ca se imbolnavesc, si nici iarba prea multa, cu apa pe ea, si tot felul de prostii.lor cand le este cald stau intinsi de zici ca`s morti sau, paralizati.

| Dragan_Alex_1989 a răspuns:

Sigur nu i-ai scapat pe jos Sti acum cand sunt mici sunt fragezi orice mica lovitura le poate provoca o ruptura sau altceva.Du-te la un medic veterinar sau daca nu astepta pana maine si iti spun ca voi intreba cativa prieteni care au iepuri si eu am dar nu sunt sigur de raspuns asa ca ma mai documentez si iti spun

| Dragan_Alex_1989 a răspuns:

De la caldura fac bube in nici un caz paralizii astea se fac de la lovituri sau boli sau alimentatie