| AnonimPeViata a întrebat:

Buna am gasit un arici, si este muscat de caine are o rana destul de urata. ce tratament, medicamente sa folosesc... va rog ajutati-ma dau funda ...Rapid

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred ca nu te poate nimeni sfatui in acesta situatie.Mergi la un veterinar sa vada exact despre ce este vorba.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Bună, mai bine l-ai duce la veterinar.

| AngelHugz a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa il duci la veterinar. El stie cel mai bine ce sa faca in astfel de situatii.

| gazza01 a răspuns:

Buna! Cum au mai spus si altii: du'l la veretinar!

| AlexaDew a răspuns:

Du-l cat mai repede la veterinar! El te va ajuta cel mai bine.

| KidaK a răspuns:

Foarte frumoasa intentia, dar, totusi, daca nu poti ajunge repede la un medic veterinar, poti incerca sa ii cureti rana cu apa oxigenata sau rivanol.

| KidaK a răspuns:

Nu are rost sa incerci tu vreun tratament, daca nu ii prieste ii poti agrava starea. Cel mai bine ar fi sa-l duci la veterinar, el va sti ce sa faca.

| ChE a răspuns:

Du-l cat mai repede la veterinar... daca il mai tii mult asa musctat si daca cainele a fost turbat poate murisad
Oricum SUCCES!