| Lucian123456789oo a întrebat:

Daca un caine a fost muscat de alt caine, dupa ce rana s-a vindecat in cat timp va incepe sa ii creasca parul?

3 răspunsuri:
| Justme12344321 a răspuns:

Depinde de cat de grav a fost muscat… unde a fost muscat. Nu te ingrijora, usor usor ii va creste parul inapoi. Multa sanatate blanosului.

| Lucian123456789oo explică (pentru Justme12344321):

Este vorba de cainele bunici mele, muscatura era foarte tare nu stiu exact cum, acum Rana este inchisa complet, Mai trebuie doar sa creasca Parul, si as vrea sa stiu cam in cat timp?

| Justme12344321 a răspuns (pentru Lucian123456789oo):

Pai de expemplu dupa un tuns scurt(ras-s) de catel parul creste in aproximativ 6 saptamani pana la 3 luni. Dupa o muscatura… fiind profunda sigur va dura putin mai mult.
Am avut un catel muscat, si i-a crescut parul super greu dupa ce s-a vindecat, cred ca a durat in jur de 5-6 luni… poate mai mult daca stau sa ma gandesc mai bine. ( a trecut ceva de atunci… nici nu vreau sa imi amintesc)