| Motrescu_Lili_1992 a întrebat:

am gasit un pui de randunica dar mai are putin puf, ii cresc penele si aseara i am dat de mancare si apa, a dormit toata noaptea. azi i a dar sotul meu mancare pe la 7 si ceva si eu la 11 pe aici. dar dupa ce i am dat de mancare tot doarme... oare are ceva? ajutati-ma! ce mai pot sa ii dau de mancare. e asa de micut. mi e asa mila de el!

8 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Daca doarme las-o sa se odihneasca,dai fructe maruntite si legume,ii poti da si ou fiert bine,il maruntesti si ii dai cate putin,cu ramele,viermii si alte din astea nu sunt de acord,acum cum consideri, ii poti da apa cu pipeta dar nu mult, cateva picaturi, daca vrei o verificare mai amanuntita si o rezolvare detaliata, du-te la un medic veterinar(cel mai bun din oras)ca sa se priceapa la toate animalele, succes!

| LoveDee03 a răspuns:

Daca doarme las-o sa se odihneasca,dai fructe maruntite si legume,ii poti da si ou fiert bine,il maruntesti si ii dai cate putin,cu ramele,viermii si alte din astea nu sunt de acord,acum cum consideri,ii poti da apa cu pipeta dar nu mult,cateva picaturi, daca vrei o verificare mai amanuntita si o rezolvare detaliata, du-te la un medic veterinar(cel mai bun din oras)ca sa se priceapa la toate animalele, ai grija ca sunt cam sensibile, succes!

| Motrescu_Lili_1992 explică (pentru LoveDee03):

Ce ii dau eu sa manance din ce am citit pe net: 2 boabe de orez i am dat mamaliga, i am dat frimituri de miez de paine bucatele micisi si ii dai cate putina apa... de cand am adus o acum e mai vioaie. ciripeste, si cand ii dau mancare da sa ma ciupeasca si imi prinde degetul. eu sper sa ii fie bine si sa nu moara.Am citit pe net ca daca treieste mai mult de o saptamana dupa aia nu ai probeleme, de unde veterinar eu sunt in Spania si aici is ffffffff scumpi si nu numai de asta. dar is si cam prostutilaughing nu stiu nimic. ei is cu cainii nu cu pasarelele, oricum va multumesc pentru raspunsuri

| LoveDee03 a răspuns (pentru Motrescu_Lili_1992):

Vai,la ce s-au mai angajat nu stiu... oricum iti doresc mult succes si sa ne mai spui de sanatatea ei!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna ce i ai dat de mîncare?

| Motrescu_Lili_1992 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai...ii dau paine...dar bucati mici mici. si ii dau mancare des si cate putin. de cand am adus.o acum da cu ciocul ciripeste ..aseara i am dat o bucatie de miez de paine un pic mai mare sa ciupeasca s a rupt si a luat o bucata mare si a inghitit olaughing)

| emanu23 a răspuns:

Salut nu stiu exact ce poate sa manance un puiut micut nu cred ca are nimic asa poate e el dupa ce mananca adoarme. Poti sa ii dai daca mananca ""mamaliga"" asta cred ca o poate manca nu sunt eu specialist dar cred ca te-am ajutat cu cevawinking Bafta

| Motrescu_Lili_1992 explică:

Va multumesc pentru ca mi ati scrishappy