| PROXIMA a întrebat:

Papagalul e bolnavicios! Îi cad penele,slăbește,permanent doarme,casca de multe ori parca ar avea ceva în gură și căteodata chiar poate este și saliva(puțină). Mănâncă din bolul cu măncare dar deseori isi scutură ciocul parcă iar fi greață și nu mai mănănca din bol ci coboară și caută mâncare pe jos, iese chiar din colivie și caută măncare pe jos, am crezut că-i din vina mâncării, am schimbat-o dar tot asa se întâmplă. Înainte noaptea avea chiar și atacuri, cadea jos în colivie și țipa parcă îl doare ceva.Nu demult a avut un atac chiar ziua, am pus papagalul lângă mine și am observat că el cam la fiecare 30 de secunde se înclină brusc în stânga parca îl apasa ceva.Mă poate ajuta oare cineva?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Veterinarul te poate ajuta, crede-mă!

| A1l3e0x7i9a a răspuns:

Și al meu face cam tot așa. Nu mai poate mânca sau bea apă, din cauza salivei. Eu nu am veterinari buni în zionă, probabil va muri, dar poate tu poți ajunge la unul. Dacă ești din București încercă la domnul Radu Boncea, am auzit că e foarte bun cu animale exotice.