| DenisIonut01 a întrebat:

Buna,Am la balcon in partea dreapta un patrat din beton care inainte se punea flori in el dar eu am mai scos din pamant si de cam 1 luna incoa 2 porumbei tot steau in ala, cand ma uit mai atent isi facuse cuib,langa cuib putin mai incolo crescuse o buriana asa mai mare si ma gandeam sa o scot sa nu ai incurce, dar au plecat si nu au mai venit dupa.Eu le mai dadeam mancare la geamul din camera de langa balcon si intrau si inauntru pe greseia de la geam si mancau nu erau asa sperios de mine, bine odata imi mancase si din mana.Dar au plecat si nu stiu daca mai vin inapoi. Nu stiu daca au plecat pentru ca le-am scos buriana aia sau ca am vazut 2 ulii pe afara, ca vad ca nici ceilalti porumbei nu mai prea sunt.

5 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Probabil din ambele cauze (buruiana tinea umbra si era si sistem de camuflare, uliul vaneaza porumbei )nu se mai intorc, dar cine stie, mai ai putintica rabdare.Respecte

| CMaria21 a răspuns:

Care este intrebarea?

| DenisIonut01 explică (pentru CMaria21):

. esti tare! intrebarile sunt daca mai vin porumbeii aia inapoi si daca au placeat din cauza mea sau a uliilor.

| Fluturel_Adrian_1998 a răspuns:

Daca mirosul tau s-a impregnat acolo, asta in cazul in care ai atins cuibul, ei l-au simtit si nu se mai intorc.

| DenisIonut01 explică (pentru Fluturel_Adrian_1998):

Nu am atins cuibul ci doar pamantul de langa buriana