| Postolache_Alex_1997 a întrebat:

Buna
Am nevoie de ajutorrr
Am cumparat un acvariu duminica trecuta si am luat pesti marti iar azi unul mi.a murit iar apa e putin alba
Ce sa fac?
Pestele mort la.m pus intr.un pahar de ieri si azi era mort
Acvariu nu la.m lasat la ciclat ma.i mult de 2 zile sa schimb apa azi?

Răspuns Câştigător
| Irinelp a răspuns:

Acvariul sa fie suficient de m.are ca pesti sa stea comod si sa nu le dai sa manance orice ci cumpara mancare speciala pentru peste, daca apa din acvariu este de la robinet sa fi atent sa nu aiba clor prea mult, apasa nu fie nici rece ca gheata nici prea fierbinte.

| Postolache_Alex_1997 explică (pentru Irinelp):

Am o substanta pentru clor si tot ce trebuie de saptamana trecuta e pusa apa in acvariu si vad ca e mai bine acum
am un prieten si vine el azi sa ma ajute
oricum iti multumesc

4 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Cumpara un aparat care face aer special pentru acvariu.

| Postolache_Alex_1997 explică (pentru Irinelp):

Am unul

| Postolache_Alex_1997 explică (pentru Irinelp):

Am unul de la acvariu si e bun
alt sfat?