| Ochiidinumbravadtot a întrebat:

Buna am nevoie urgent de niste sfaturi vreau sa fac un fel de boxa un pic mai mare pentru a adapostii cateva animale fara stapan,si m-ar interesa care ar fi procedurile ce trebuie sa fac cu cine sa vorbesc unde, eventual langa blocul meu este contruit un bloc dar doar ridicat in caramida ca nu a mai avut dezvoltatorul voie sa il ridice in continuare blocul m-ar interesa daca as putea face in blocul ala cumva ceva, e urgent, multumesc

1 răspuns:
| Takishima a răspuns:

Cred ca o cusca similara poti face si in spatele unui bloc, nu neaparat in incinta unui bloc, sa nu deranjeti eventual dupa finalizarea constructiilor. Ar avea de suferit s i animalele, si proprietarul. Cred ca daca cei de la primarie sau politie vad ca esti o persoana de treaba si serioasa o sa iti deie aprobare sa faci undeva un adapost pentru animale. Cred ca oricum o sa ai nevoie de aprobare de la sdministratia unui bloc si semnaturile tuturor locatarilor. Itu dai seama ca este oricum o responsabilitate, e vb de zgomot. Animalele acelea pot face zgomot noaptea sau cand trec masinile. E nevoie de un spatiu departede blocuri. Si apoi ai nevoie de bani multi : sa le dai de mancare in fiecare zi, sa le duci la vaccinat. Eventual poti sa faci campanii de colectare a banilor in magazine mari cum sunt acele cutiute pentru colectari de bani in scopuri benefice. Sau poti face un cond Fb in acest scop. Aici e bine sa ai multi prieteni sa mediatizeze acest lucru. Succes!