| Ochiidinumbravadtot a întrebat:

Buna am nevoie urgent de niste sfaturi vreau sa fac un fel de boxa un pic mai mare pentru a adapostii cateva animale fara stapan,si m-ar interesa care ar fi procedurile ce trebuie sa fac cu cine sa vorbesc unde,eventual langa blocul meu este contruit un bloc dar doar ridicat in caramida ca nu a mai avut dezvoltatorul voie sa il ridice in continuare blocul m-ar interesa daca as putea face in blocul ala cumva ceva, e urgent, multumesc

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Astea legal se fac numai in afara / marginea localitatilor, trebuiesc 1 milion de avize de tot felul, conditii de milioane si milioane de lei. Si daca vrea proprietarul spatiului vrea sa te ajute nu poate ca se implica in raspunderi mari. Si de unde stii tu ca animalele isi doresc un stapan care sa le tina inchise in locul libertatii naturale cu care s-au nascut? Primii care se vor lua de tine si iti vor face viata un iad in caz ca te apuci de asta vor fi cei de la asociatia cu protectia animalelor. Este un domeniu unde este vorba de bani multi, afaceri cu statul si o mafie de care esti total inconstient.