| Aysa19 a întrebat:

Bunahappy...

Am o cățelușa pechinez și de câteva zile nu e bine cu ea, se comporta puțin ciudata chiar a sărit la mine sa ma mustesad

Are o jucărie și nu eu da nimănuisad. e foarte geloasa asta știam numai ea ar vrea sa fie mereu în centrul atențielove struck

Dar acum nu ie numai asta, ea de obicei este foarte jucăușă dar acum e foarte abătuta sad și mai mereu tristasad

Oare ce are?sad

Răspuns Câştigător
| adelaroman79 a răspuns:

Hmm, poate nu i-ai acordat destula atentie in ultimul timpsad
Si eu am patit la fel, doar ca pe mine chiar m-a muscat.oh go on
Dupa aceea a venit la mine, a fost cuminte si si-a aplecat capul, ca sa-l iert, dar oricum lectia am invatat-o.big grin
De atunci ma joc cu el in fiecare zi minim 2 orehappy
Si e foartee fericit!:*

4 răspunsuri:
| deedee191 a răspuns:

Stiu cu jucaria, am avut si eu un pechinez negru(negrut) si l-am dat, avea tot asa o treaba cu jucariile si facea la fel, lasa+i jucariile si acordai multa atentie.

| Aysa19 explică:

Pai eeu ii dau atentie dar este foarte suparata sad. Acum vad ca sia mai revenit!

In plus este foarte egosita nu da jucariile ei nimanui happy.

Si eu o cert dar atunci lasa capul in jos si imi pare rau big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catelushi pichinezi au nevoie de foarte multa atentie si dragoste :X cred ca ar trebui sa ai un anume program:in fiecare zi sa te joci cu ea un anumit timpwinking kiss

| oracoluldindelphi a răspuns:

Daca s-a schimbat ceva in familie si nu mai primeste la fel de multa atentie ca la inceput, se comporta asa... Unele animale refuza sa manance si se imbolnavesc...de ciuda! Este foarte adevarat! Ai grija si joaca-te cu ea si acorda-i cat mai multa atentie. Probabil o merita.
http://oracolul.net