| EmiiLoveYou a întrebat:

Daca cateaua mea este gestanta va fi mai retrasa sau nu se va mai juca?
Dupa nastere va marii la mine daca o ating?

Nu este gestanta dar vreau sa stiu la ce as ma astept daca s eva intampla.
Catelusa mea este Bichon Mlatez.

Răspuns Câştigător
| LëxRóck a răspuns:

Buna.si eu am Bichon,dar aici este legat si de comportamentul normal al catelului.
De exemplu cateaua mea când a născut,la început stătea lângă puii ei,normal,dar când au mai crescut,chiar după o luna, noi toți ne jucam cu ei si ea a devenit geloasa.
Ii maraia incotinuu.
Iar când i-am dat,știu ca e ciudat,dar a fost destul de fericita.
Dar nu mă înțelege greșit.ii iubea, dar totusi se simtea mai bine fara ei pentru ca aveam noi Mai mult timp pentru ea.
Dar unii catei se pot atasa de puii ei.
E vorba de cum se simte catelul tau.
Iti recomand ca daca o sa aiba pui, sa te concentrezi si pe ea, nu doar pe puii ei, sa nu se simta lasata in urma.

| EmiiLoveYou explică (pentru LëxRóck):

Pai catelusa mea de obicei e foarte jucausa si afectuasa. Chair si cand mesteca vreo prostie eu ii deschid gura si eu iau asa nu pateasca ceva, dar nu maraie nu face nimic. Cand zic prostii ma refer la obiecte din natura care nu pot fi consumate. O data a incercat sa manace coji de nuca.
Mesi de raspuns!

5 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Bună,dacă e gestantă din contră nu o să fie mai retrasă sau nu se va mai juca se va comporta normal ca si pana acum deci nu ai de ce să-ţi faci griji! Toţi câinii fac aşa!

| EmiiLoveYou explică (pentru Cosminovici18):

Asi vrea sa stiu cum e si dupa nastere? Cand vor fi puii foarte mici si dupa, cand se va desparti de ei.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru EmiiLoveYou):

După naştere ea va işi va petrece timpul in mare parte alaturi de puii ei pentru ai alăpta cât sunt mici dupa ce vor mai creşte va fi mai liberă şi pentru celelalte activităţi!

| unicornalbastru a răspuns:

Sunt de acord cu Skittles007. Și nu va mârâi la tine dacă te comporți frumos cu ea. Și cățelușa mea a fătat dar nu mârâia când o mângâiam dar când îi luam un pui să mă joc cu el se uita așa dulce la mine ca să il dau înapoi =)