| pufy6646475 a întrebat:

am o floare yucca care s-a uscat partial.Are doua ramuri iar pe unul dintre ele l-am taiat de la baza.va mai creste? Iar cealalta poate suparvietui? Are cateva frunze uscate si este aplecata in jos.De aceea am taiat-o pe cealalta pentru ca se rupsese deoarece era aplecata in jos.Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| aatrox a răspuns:

Sarputea sa iti mai ceasca o floare di aceea ramura daca prinde radacina,
iar planta are sanse sa moara

| pufy6646475 explică (pentru aatrox):

Pai multumesc de raspuns am aflat si eu de curand ce mi-ai zis tu si apropo se pare ca totusi planta si-a mai revenit.