| JammyBrooks a întrebat:

am o iepuroaica metis de orlandez.astazi e in a 33-a zi de gestatie si nu prea o vad ca ar trebui sa fete.adica are un mic cuibusor dar fara puf si azidimineata cand i-am pus mancare am observat 2 smocuri de puf in cusca. dar nu in cuib. ce e de facut? o sa fete macar? e gestanta 100% pentru ca am facut amandoua controalele.deci ce e de facut? peste cat timp va fata? nu pot verifica in cuib pentru ca mi-e frica sa nu il deranjez si apoi sa fete in alt loc dar mentionez ca cuibul pare o vizuina nu e doar la suprafata e sapat in fan cam cat doi pumni.mersi mult si daca cineva e crescator sau stie totul despre ei sa lasa adresa de mail...mersi mult si sper sa am succes!

1 răspuns:
| Slolly a răspuns:

Buna! Eu nu stiu absolut nimic despre iepuri, nimic ce iti poate fi de ajutor, dar stiu un site care are si forum, pui intrebarea ta pe forum si un crescator, cineva priceput sau cineva ce a mai trecut prin asta iti va raspunde:)
http://www.iepurasi.net/forum/