| Opsitar_Cornel_1998 a întrebat:

Buna seara,
Am o iepuroaica care trebuie sa fete peste 12 zile.Astazi i-am pus un "cuib" in cusca si acum cand am mers la ea avea, treburile facute acolo. I-am luat cuibul pentru ca daca tot facea in el nu mai era bun...nici nu a avut paie ca sa il amenajeze, doar acum i-am dus.Voi ce spuneti sa ii bag cuibul inapoi sau sa mai astept? Si daca mai trebuie sa astept, cat timp?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-i și paie, odată cu el. Eventual mai așteaptă până mai sunt 5-6 zile până la fătare.

| Opsitar_Cornel_1998 explică (pentru anonim_4396):

I l-am pus ieri cu tot cu paie dar tot a defecat(treaba mare). in el

| anonim_4396 a răspuns (pentru Opsitar_Cornel_1998):

Curăță-l cât mai bine, deși nu știu în ce măsură îl va mai folosi pe post de cuib.
Mai încearcă cu 5 zile înainte de termen și dacă nici atunci nu merge, pune-i doar paie.

| Opsitar_Cornel_1998 explică:

Dar de ce sa il bag? ca mai are 12 zile pana fata...si nju e cuib din ala acoperit e un,, patrat'' mai mare cu scanduri pe margine ca sa nu iasa iepurasii nu ii cuib din ala acoperit etc...si daca il bag acum o sa urineze in el