| jdweratic123456789 a întrebat:

Am o iepuroaica gestanta si azi dimineata am observat ca sia facut cuib cu puf cu paie cu tot ciudat pentru ca are 2 saptamani de gestatie si mai are inca 2saptamani va fata ajutatima va rog dau ffunda

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Https://printreiepuri.wordpress.com/......la-iepuri/
http://www.4animale.ro/......rea-puilor
http://bunnyfarm.sunphoto.ro/Gestatia_la_iepuroaice
Deci, poate sa tina intre 28 si 35 de zile, deci poate fata si la 3 saptamani :)

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Si ce este asa anormal? ca si-a facut cuib? era anormal daca nu si-l facea, si cu ce sa te ajutam?
De fapt gestatia tine intre 29 -31 de zile, deci ar mai avea o saptamana si fata si mi se pare foarte normal sa isi faca cuib din timp.

| jdweratic123456789 explică:

Da dar mai are inca doua saptamani cred ca va fata mai devreme se poate

| LaLaura a răspuns (pentru jdweratic123456789):

Pai cum sa mai aibe 2 saptamani, daca gestatia tine 3 saptamani, si a ta are 2 saptamani acum, deci mai are o saptamana de gestatie si este foarte normal sa isi faca de pe acuma cuib.

| jdweratic123456789 explică:

Pe internet scrie casi face cuib inainte cu 4zile va fata mai devreme?

| jdweratic123456789 explică:

Nu, gestatia tine o luna 4saptamani joia asta implineste trei saptamani va, fata atunci

| jdweratic123456789 explică:

Hei joia asta face 3 saptamanisigur va fata atunci mersi iti dau funda