| cojocarumonica3 a întrebat:

Am o intrebare : Acum cateva zile am gasit un animalut langa casa mea,dar nu stiu ce este... : Este ca un soricel micut,dar are coada cu par si mai stufoasa spre varf,este maro si ochii sunt mari si negri, iar la picioare ae 5 degete si are gherute cu care se prinde usor de toate chestiile - asta e tot ce-am observat... Daca stie cineva ce ar putea fi, as fi foarte recunoscatoare! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Este un degu. http://www.algoa.net/degu-hut/

6 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

O veveriță, presupun?

| cojocarumonica3 explică (pentru daηă):

Nu, este foarte mic si are formatul unui soricel, dar codita e mai stufoasa spre varf

| untu a răspuns:

Dar e mare sau e mic? este chinchilla(sinsila) animal inrudit cu veverita din ordinul rozatoarelor! Daca l-ai gasit inseamna este pierduta sau ratacita cand a evadat din cusca lui!

| RazvanSmile a răspuns:

Nu e un liliac sau un degu? thinking

| TheCreeperBreakerRO a răspuns:

Eu zic ca lemur.

| LoreenaP a răspuns:

Pai daca nu este nici hamster, nici veverita sau porcusor de guineea...nu stiu ce ar putea fi... dihor?!