| costi900 a întrebat:

Hey,am o problema si abia acum cateva zile am observat,ma dor rau degetele mari de la picioare de mult timp dar am zis ca lasa ca trece, am observat ca nu mai imi cresc ungiile de vreo 3 luni nu miau mai crescut la ambele degete mari( doar la cele 2 ) si mi se pare ciudat, si langa unghie am o chestie tare pe sub piele si ma doare daca strang degetul.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Probabil ti-a intrat coltul unghiei in carne si a tot crescut, asa am si eu. Du-te la doctorul de familie si el te trimite unde trebuie, din cate am inteles o sa iti faca anastezie la deget si taie acol sa iti scoata colturile apoi ele vor creste drept.

| anonimg a răspuns:

Numai medicul poate rezolva problema. Dar nu neglija nici pe Marele nostru Medic, Dumnezeu.

| BeAmazing a răspuns:

Sfatul meu e sa mergi la doctorul tau de familie si el/ea o sa-ti spuna ce trebuie sa faci! Ar fi bine sa nu neglijezi aceasta problema. Multa sanatate!

| starOut a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un medic specializat.