| AnimalLover02 a întrebat:

Buna am o intrebare... Imi voi lua un hamster. dar nu stiti, vanzatorul poate sa-mi dea tipul(femela sau mascul) hamsterului pe care il doresc? Adica aia se pricep sa-i diferentieze si sa-mi dea ce vreau?
FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| Mimzy a răspuns:

Buna!
Bineinteles ca stiu sa ii diferentieze! Asa ar si trebui,altfel nu ar avea ce sa caute la magazinul de animale! In plus,ei tin un registru din cat stiu,unde scrie tot despre pui nascuti,data, starea de sanatate, sexul, deci are trebui sa fie in stare sa ii deosebeasca!
Daca sunt idioti si nu pot, poti sa iti alegi dupa simpatie ^_^

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Din propria mea experienta, ei nu prea stiu sa diferentieze masculul de femela. Nu e totusi la indemana oricui deoarece daca sunt pui e mai greu sa ii deosebesti.

Alege tu un hamster care ti se pare mai jucaus, agitat.

Pa, pa.

| AtateaConditii a răspuns:

Da, sigur ca ei stiu care e femela si mascul. Daca ii iei de la un petshop sigur stiu cei de acolo. Oricum masculul are testiculele iesite deci nu ai cum sa nu observi.

| AnimalLover02 explică (pentru AtateaConditii):

Da stiu, eu stiu sa-i deosebesc nu asta e priblema doar ca daca aia sunt mai tantalai si nu-s tiu nu cred ca m-ar lasa pe mine sa ma uit la el si sa spun daca e f sau b crying

| irina2004mihaela a răspuns:

Da pot