| clssph a întrebat:

Buna! Am o intrebare pentru toti stapanii de pisici. Motanul meu a inceput dintr-o data sa miaune (ceea ce nu ii sta in fire), un mieunat apasat si ingrijorator. Si sa se agite prin casa cautand sa se bage prin tot feluri de locuri si sa se urce pe tot ce prinde. De la ce poate fi acest comportament? Acum sta linistit in alta camera dar daca vreau sa pun mana pe el ma evita intr-un fel oarecum panicat.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu este castrat, se intelege. Vine primăvara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalele au simturile mai dezvoltate decat ale oamenilor.
S-ar putea ca el sa fi simtit o energie negativa in casa si sa fie nelinistit. Am mai intalnit cazuri de genul.