| Curiosuuuuuuuuuuuuul a întrebat:

Am o mare problema cu cainelle meu.Sa incep. A stat legat cam 6 luni si nu l-am mai plimbat deoarece casa era in renovati! Si am observat ca are un mers gresit. abia merge merge cu picioarele din spate mai cracanate si paca ii frica sa apese cu picioarele sadCe sa fac?

4 răspunsuri:
| Pirkko a răspuns:

Nu-mi vine sa cred... A stat legat 6 luni? Adica, bietul caine, n-avea dreptul nici sa se plimbe prin curte?

| Curiosuuuuuuuuuuuuul explică (pentru Pirkko):

Pai frate nu elam legat.eu na`l si fi legat nici mort.parinti mei is mai comunististraight facesad

| Pirkko a răspuns (pentru Curiosuuuuuuuuuuuuul):

Nu pricep partea cu parintii comunisti dar inteleg ca nu i-a interesat soarta cainelui si ca nici tu n-ai facut nimic sa-i sensibilizezi. Ma intreb in ce hal ar fi fost parintii tai daca ar fi fost impiedicati sa se miste timp de 6 luni... Sa stii ca ce au facut ei se numeste maltratare! Da, sa nu ne ascundem dupa deget si sa-i spunem pe nume! Maltratare!
Acum, daca te intereseaza soarta cainelui, te duci cu el la veterinar sa vada daca nu are articulatiile anchilozate sau altceva... Sa puna parintii tai mana la buzunar si sa plateasca aceasta consultatie. Macar atat, dupa ce i-au facut cainelui! Foarte, foarte urat! Parintii tai nu merita un animal fidel si iubitor asa cum e un ciine. Invita-i, din partea mea, sa-si ia un sobolan!

| ynna93 a răspuns:

Daca are peste un an nu cred ca se mai poate face ceva.:-s