| Sergiu_Dreghici_1990 a întrebat:

azi cainele meu de rasa Pitbull a picat de pe banca, ea ii aproximativ mica de inaltime, problema ii ca inainte sau dupa ce a picat am observat ca nu poate merge, picioarele din spate nu le poate controla... il tin acuma in casa la caldura dar el inca nu poate merge, imi spuneti ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai putea să-l foarte urgent duci la veterinar.

| Kaℓi a răspuns:

Poate ca nu a patit nimic din cauza cazaturii (animalele stiu sa cada), poate ca a cazut din cauza ca are o problema! du-l la veterinar.

| Dayiii96 a răspuns:

Du-l repede la veterinar nu îl mai tine

| GabiTanase a răspuns:

Pai probabil are o fractura la unul dintre picioare...incearca sa iei legatura cu un medic veterinar cu siguranta te va ajuta sa l pui pe picioare! Depinde si de tipul fracturii si de varsta lui!