| Bontas_Elena_1983 a întrebat:

Buna am o pereche de zebre australiene care au facut 2 oua le-au clocit 4 zile apoi s-au orit din clocit de 2 zile au inceput sa es imperecheze din nou.Din cele2 oua unul e putin ciobit si nu mai sunt clocite de 3 zile.Azi am vrut sa scot ouale cu gandul ca nu mai sunt bune si de curiozitate m-am uitat cu lanterna de la telefon in ele sa vad daca se formase ceva iar un ou(cel putin ciobit) se vede ca are embrion mic in el care misca desi nu il cloceste nimeni.Cum este posibil?

3 răspunsuri:
| Alexa1234a a răspuns:

Zebrele nu fac ouă

| Bontas_Elena_1983 explică (pentru Alexa1234a):

Sunt pasari si se numesc zebre australiene.

| Alexa1234a a răspuns (pentru Bontas_Elena_1983):

Uită-te pe internet la modul în care își clocesc aceste păsări ouăle.
Poate așa fac ele.
Informează-te înainte să arunci ouăle, s-ar putea ca puii să se formeze încă înăuntru