| anonim_4396 a întrebat:

am o pisica british si ieri a nascut 7 pisici. Imi dati niste sfaturi ce sa fac. Sa stea bin casa? Iar pisica astazi rasufla foarte ciudat ce sa fac. E foarte obosita

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Este normal ca respira mai greoi, iti dai seama ca nu a nascut doar un pisoi, ci 7. Nu trebuie sa faci nimic, stie ea totul. Tu doar trebuie sa ii schimbi apa si sa ii pui hrana in locul ei. Acum ea va fi mai atenta si va sta cel mai mult cu pisoii. Nu trebuie sa o secrestrezi, las-o ca inainte cum era. O pisica mama se reintoarce la puii ei pentru ai hrani si ingriji. Nu te speria. Am avut o pisica si am asistat la vreo 4 nasteri in ani diferiti ale ei. Ea acum este obosita si trebuie sa si doarma in momentele cand puii vor fi hraniti cu lapte.

2 răspunsuri:
| DubbleD a răspuns:

Poți lăsa puii să se plumbe prin casă liniştiți dar du mama la veterinar...
Nu este normal să facă aşa
Am şi eu o pisica care a fatat săptamana trecuta dar dupa 2 zile fugea prin casă
Ai grijă de pui si cumpare-le mancare mentru juniori

| Emili2005 a răspuns:

Hraneste piaica mai bine poate ramane brusc fara lapte de dorit sa ii dai chiar ei sa bea lapte sau smantana