| anonim_4396 a întrebat:

Am o pisica gestanta si nu stiu in ce saptamana e, dar la cat este burtica de mare presupun ca este in ultima saptamana. In ultimele doua zile a dormit mai mult ca de obicei, isi respinge primul pui si nu suporta ca el sa stea langa ea, mananca destul de mult (dar azi a mancat mai putin decat in ultimele zile), bea foarte multa apa si miauna des. Vreau sa stiu cat mai am de asteptat pana o sa isi nasca puii. As vrea sa imi spuneti din proprie experienta si nu sa imi scrieti link-uri de la diverse site-uri. Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.

De obicei pisicile dupa ce se monteaza, peste 3 luni nasc puii.
Acum asta este stiinta ta, daca si cand a facut... cu motanii, si sa numeri lunile de atunci.
Si da, atunci cand bea multa apa, este agitata, nu mananca des, se apropie de nastere si trebuie sa o lasi in pace si sa nu o stresezi, sa o lasi sa nasca unde vrea ea.
Cam atat as vrea sa iti spunwinking