| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Catelusa mea e gestanta de ceva timp. Nu am tinut cont pentru ca nu am stiut ca este gestanta. Are burtica destul de mare. De ieri mi se pare tot mai agitata. Azi cand i-am dat sa manance, a mancat putin, si cand am mai incercat sa ii dau iar, dupa ceva timp, a refuzat sa manance. Daca o strig nu vine la mine, parca se fereste. Nu sta deloc, toata ziua umbla. I-am pregatit un loc unde sa stea, i-am pus paturi, numai ca nu sta acolo, nici nu stiu unde o sa nasca. Mi-e teama...
De obicei naste singura. Este normal? Inseamna ca trebuie sa nasca?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
E bine să o vadă un medic veterinar.
Pa, pa.

| Apetrei_Mihaela_2000 a răspuns:

Calmeaza-te, cea mai buna cale de a fii sigura ca ea si pui ei vor fi bine este sa o tii sub supraveghere non-stop, si da, poate sa nasca cam oriunde, tocmai de asta trebuie sa o supraveghezi, ai grija sa stea cat mai aproape de o bucata de material (un covor moale, o patura, o perna, etc.). Daca vrei pot sa iti mai dau sfaturi daca ma contactezi la adresa de mesenger mika3451@yahoo.com

| Violetta0793 a răspuns:

Da trebuie sa nasca.
cam peste cateva zile sau ore depinde si ce talie are daca are talie mare va naste poate peste 10, 20 de ore dar tine-o sub supraveghere cat de cat. Si nu se fereste de tine doar ca e ceva nou pentru ea sau daca a mai nascut se simte mai linistita singura nu te speria ca dupa ce va naste va manca de se va rupe laughing
Asa s-a intamplat si cu catelusa Prietenei mele paa daca crezi ca am fost de folos Funda Iti urez o familie mare si fericita de catelusi