| D5e1n3i5s9a a întrebat:

Am o problema...amuzanta zic eu
Deci. Acum un an, vara trecuta unul dintre hamsterii mei a scapat din cusca. L-am cautat pana nu am mai putut si...nimic. dupa, am adoptat o pisicuta de pe strada, dar nu cred ca l-a gasit ea si l-a mancat, era foarte mica (1-2 luni).
Cand am vazut ca hamsterul nu mai apare am uitat de el. Acum cateva luni am mai pierdut unul. Si pe asta l-am cautat peste tot...si nimic. Am dat dulapuri, frigider, tot la o parte, dar e de negasit. De mirosit nu miroase a mortaciune, dar nici nu cred ca mai traiesc. Stau la apartament la etajul 8, nu cred ca a iesit afara, si nici pisica nu cred ca i-a mancat..adica presupun ca vedeam urme...
Ce as putea sa fac sa ii gasesc? i am sanse? Sau macar aveti idee unde au disparut?

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca spui ca acum cateva luni i-ai pierdut fie nu mai sunt in viata fie au evadat din apartament...
Sfatul meu e sa nu ii mai cauti.

| D5e1n3i5s9a explică:

Pai sunt sigura ca nu mai traiesc, dar nu cred ca au avut cum sa iasa afara. Nu ii mai caut...laughing dar e ciudat... unde puteau sa dispara?! )

| D5e1n3i5s9a explică:

Vaii...dar am cautat peste tooot laughing))

| DanyN98 a răspuns (pentru D5e1n3i5s9a):

Am eu o idee, mai da si tu un mesaj rolling on the floor)

| Ayakawelwel a răspuns:

Si eu am pierdut hamserul dar era mai mare in jur de 1 an...l-am cautat peste tot, chiar si in baie, dar tot nu l-am gasit...cand am venit acasa de la scola m-am mai pus odata sa il caut si mi-am dat seama ca intr-o camera am uiat sa il caut! Ma duc in camera si il caut peste tot, atunci mi-a venit idea sa incep sa vb cu mami care era intr-o alta camera, ac poate o sa ma auda si o sa iasa.Peste un tip m-am dat batuta.Cand sa ies din camera ma uit in jos si il vad.Sara cu de el a petrecut o noapte in treaga singur si in intunericlaughing. Deci poate ai putea sa faci si tu asa!

| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Cauta unde nu crezi ca se pot ascunde. functioneaza mereu happy