| Boboc_Alexa_1997 a întrebat:

Buna, am o problemă cu pisica mea, este o fetita de 8 luni adoptată de pe strada si din prima a facut la litiera. Nu am avut pana acum astfel de probleme cu ea dar de 4 zile treaba mare nu mai vrea sa o faca la litiera, urineaza in ea dar treaba mare nu, deloc, nu stiu de ce face asa. M-am dus la veterinar si a zis ca este in regula, nu are nimic, i-am curatat litiera, am spalat-o tot, nu vrea, nu stiu ce sa fac. Un sfat va rog.

Răspuns Apreciat de Editori
| lorena66 a răspuns:

Ai grija:
1- Și-o fi gasit un alt loc in care sa urineze.
2- NU ii pune litiera lângă mâncare, sau unde doarme. Pisicile nu își dau drumul unde dorm.
Dacă medicul nu a spus nimic, înseamnă ca nisipul trebuie schimbat. Și litiera, cel mai probabil. Analizează-i obiceiurile. Nu ii da de ales, o poți închide și o ora - 2 cand ești plecat, in camera cu litiera, fără alte locuri care sa o atragă pentru a-și face nevoile (flori, colțuri închise, etc).

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumpără i nisip special de pisici care absoarbe mirosul, si vezi daca are nisip in litieră face si treaba mare? Dar acum unde face treaba mare?

| Boboc_Alexa_1997 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Din pacate pe hol la intrare in casa