| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, am un caine mai mic, pana la genunghi, si el e liber, merge si pe drum, dar niciodata departe de casa, si ieri la prin un caine mare, noroc ca am vazut, si am fugit, dar cand am ajuns el era deja ft muscat, la sold rupt. la gat muscat, dupa ceafa si l-am adus acasa, avea si in gura sange si isi tinea limba afara, am crezut ca e gata, dar acasa l-am tuns in locurile alea, l-am spalat cu apa calduta, si l-am dat cu nu stiu ce antibiotic. am chemat si veterinaru, i-a facut injectii, si la cusut. dar azi dimineata vad ca nu se poate ridica, si nici capu nu il tinea, ieri bea apa, si se putea ridica cat de cat. imi puteti da un sfat? daca cumva ati patit si voi sau stiti de la altcineva cum as putea sa il ajut? oricum, veterinarul vine si azi, si maine. dar am zis sa vad ce sfaturi imi dati si voi.

7 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Pai incerca sa ii dai tu din mana mancare si apa cu ceva biberon sau sa ii aduci castronul lanag el si cred ca is va reveni daca il vede medicul si el iti poate da sfaturi mai bune, un caine a fost calcat de masina si nu mai manca si tot e in viata deci cred ca isi va reveni. Bafta!

| Kriss96 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-ti mai iei vreodata caine. Unul mort este de ajuns.Te rog eu nu mai omori inca 1000!
Asa ceva nu se intampla daca tineai cainele in casa sau in curte.De ce l-ai lasat sa se plimbe creanga pe strazi, unde sunt n pericole? Cainele se tine langa tine, ca din asta e al tau si depinde de tine!

| maryo238 a răspuns (pentru Kriss96):

Hai mai du-te ma, era caine de curte, stii ce e aia? esti cu capu? is la tara, am unu de camera si unul era de curte, si era mai mare, era mai liber, nu trebuia sa il tin inchis tot timpul. da ce stii tu ma, esti degeaba! stft.

| Kriss96 a răspuns (pentru maryo238):

Era caine de curte deci trebuia tinut in curte! Nu in lant, nu in tarc (pe acestea le-as recomnda pentru tine), pur si simplu lasat liber in curte! Asta presupunand ca ai gard la curtea aia. Daca nu, trebuia sa-ti pui unul.Asta si ca sa nu te trezesti cu gainile furate sau mancate.
Iti doresc sa ajungi exact ca si cainelewinking

| MrAnonymus a răspuns:

Da-i mancare din mana si umezestei gura cu un tifon ud sau adui apa langa el daca bea singur.Fi alaturi de el si eu cred ca se va face bine.Baftawinking

| maryo238 a răspuns:

A murit... azi pe la amiaza, avea leziuni interne. saracu. sigh sad

| AlexAtanasiu a răspuns:

Lasa-l sa se vindeca pana atunci ai grija de el