| n0name a întrebat:

Bunahappy Am primit cam acum o luna o iepuroaica. ce`i drept era ingrozitor de slaba si arata jalnic.acum arata destul de bine. s`a ingrasat... dar am o problema ieri am observat ca a inceput sa se jupoaie sa isi puna blana la adapost unde doarme. tata spune ca e gestanta. poate fii? Daca da cand o sa "nasca"? Cand trebuie sa nasca trebuie sa o ajutam cu ceva? Nu am mai avut iepuroaice.help! Fundahappy O dau dupa ce nastetongue daca nastelaughingDaca e gestanta. la cat timp dupa ce isi face cuibul din blanita o sa "nasca" puii?

Răspuns Câştigător
| jane_5414 a răspuns:

Da se poate, stiu din propia experientra.De obicei iepuroaicele nasc dupa 1 luna si nu, nu trebuie sa o ajutati cu nimic doar sa aiba apa si mancare atata tot.

3 răspunsuri:
| Ianaaable a răspuns:

Dap! ii gestanta.incepe sa-si faca "cuibul" cand se apropie sorocullaughing
Nu trebuie s-o ajuti cu nimichappy Numai sa ai grija sa nu atingi puii pana nu cresc putin si ies din cuib...bafta!

| n0name explică:

A fatathappy

| florinel_1341 a răspuns:

Dupa o zi si va naste noaptea am avut si cazuri din astea
ce id ai