| PimballWizzard a întrebat:

Am primit de ceva vreme 2 scalari si i-am pus intr-un acvariu de 20l.Le-am luat incalzitor (temperatura se mantine la 25 de grade) cu termostat si filtru (intern) cu pompa de aer, dar azi cand am venit de la scoala am observat ca apa este destul de tulbure desi nu le-am pus prea multa mancare (mi-a aratat o vnzatoare de la petshop cum sa le dau si cat) si ca unul din scalari sta pe fundul acvariului pe o parte si nu face nimic (acum l-am pus intr-un acvariu mai mic separat)...m-ar putea ajuta careva sa-mi dau seama ce are si sa-l pot salva? pentru ca nu vreau sa-l pierd

3 răspunsuri:
| AlinaMova a răspuns:

Ca sa-ti raspund la intrebare, spune-mi te rog ce mancare le-ai dat.

| PimballWizzard explică (pentru AlinaMova):

Pai sunt fulgi...initial mi-au ramas de la pestele betta dar vanzatoarea mi-a spus ca sunt buni si pentru scalari

| AlinaMova a răspuns (pentru PimballWizzard):

Fulgi...hmm.I-ai lasat sa pluteasca pe deasupra apei sau i-ai scufundat in apa?