| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

am primit ieri cadou de la prietenul meu o pisicuta.
are 2-3 luni, e gri si putin tarcata.

nu prea stiu exact cum sa am grija de ea bine. i am luat litiera si nisip, o zgarda antipurici [desi nu are purici, am zis ca nu strica] si mancare de juniori.

este foarte relaxata, se joaca, mananca bine dar... nu iese la toaleta. am dus o eu, am scurmat prin nisip, dar nu vrea. cand mi a adus pisica ieri, prietenul meu mi a zis ca e abia mancata si a iesit la toaleta. si mi a zis ca stie sa faca la litiera.

oare ii trebuie sa se acomodeze timp ca sa foloseasca litiera?

in plus, v as ruga sa imi dati cateva sfaturi pentru a imi ingriji pisicuta. si, va rog... nu site-uri, ca si eu pot cauta. vreau parereile voastre si sfaturi din experienta.

multumesc

Angellina

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu a avut scaun nu te speria, este ceva emoțional deoarece a schimbat mediul.
O urmărești discret să vezi ce face, dacă timp de 3 zile nu are scaun mergi cu ea la un medic veterinar pentru un consult.
Să o ferești de aer rece, curent că poate răci, mare grijă cu toaletarea ochișorilor (comprese sterile).
Pa, pa.

| Hehehegirlyyynnss a răspuns:

Hey! Eu am o groooazaaaa de pisici. happy Am experienta. O hranesti dimineata si seara, niciodata la pranz. Nu ii faci baie, pisicile urasc apa. Se spala singure happy La toaleta se va duce singura, pisicile stiu sa se descurce big grin
Sa te joci cu ea, sa o mangai, sa o bagi in seama si sa ii iei jucarii.
Pisicile mici sunt foarte jucause, vor sa fie bagate in seama.
Fundita? big grin