| me0ank a întrebat:

Am si eu 2 perusi de aproximativ 5-6 ani. Dar am o problema cu femela adica ii un picior ca si "paralizat" deci asa il tine atarnat, merge schiop si ce ii cel mai rau se musca de picior pana ii curge sangelesad. Nu stiu ce sa fac cu ea. Am fost la veterinar si a spus ca nu are ce sa ii faca, dar ma doare sa o vad asa.sad Ma puteti ajuta, va rog? sad

3 răspunsuri:
| BeeZsiAtat a răspuns:

Pai du-te cu ea la alt veterinar si explica-i ce face, adica ce gesturi are.Nu are cum sa nu aiba nimic. Ceva are saracuta.

Mult succes:*
P. S.big grinaca esti din constanta iti sugerez sa te duci la Cabinetu Veterinar Goofy! :*

| Ayko a răspuns:

Pai nu stiu am avut si eu perusi, poti sa-i bandajezi piciorul cu ceva mic de marimea piciorul ei ca sa nu mai poate sa ajunga ciocul la piele apoi las`o cateva zile ca isi va reveni incetul cu incetul. Dar cu piciorul paralizat verifica daca nu ii s`a rupt vreun osicior sau daca piciorul e mai rece decat celalalt. Daca e mai rece decat celalalt s`ar putea sa moara, nu stiu sigur iar daca simti si crezi ca e ceva neregula inseamna ca sa`au jucat ei impreuna pe acolo si din greseala a cazut gresit straight face Aceste sunt toate informatiiile pe care ti le pot da big grin

| Full a răspuns:

Sall ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns va rog : am un perusi de vreo 4 ani. Iar aseara am observat ceva la el dupa ce s-a lovit prin colivie nu isi misca deloc picioru stang merge doar cu dreptu iar stangu e ca o gelatina ce pot sa ii fac stie cineva? Va rog mult daca stiti ziceti`mi si mie va rog mult:X.