| Alexia079 a întrebat:

Aveam la geam 2 porumbei care cloceau 2 oua.Intr-o zi masculul a disparut iar miercuri seara am gasit ouale reci. Unul era limpede asa ca l-am lasat in cuib dar celalalt avea puiul in el deci l-am luat.Vineri n-am dus la tara cu el cu tot.Eu puneam lanterna sa vad daca misca dar aici de sambata nu l-am mai vazut in schinb saculetul (nu stiu sigur cum se numeste) in care sta se tot deplaseaza.In dimineata asta insa nu prea mi s-a parut deplasat.Mentionez ca ar cam trebui sa iasa.

a)Dar daca nu poate? Am auzit ca pot gauri oul sa il ajut sau sa ma uit sa vad daca e viu dar ma cam indoiesc.

b)Cum imi dau seama daca e mort?

c)Cate zile poate dura maxim ca un porumbel sa iasa? Uni zic ca 21 dar ma tem ca s-ar putea sa aiba deja (nu sunt prea sigura).In cazul asta ce pot face?

1 răspuns:
| Mihaelablabla a răspuns:

Lasă natura să își facă treaba.