| cipailina a întrebat:

Perusul "fata" a facut un ou, iar masculul l-a ciocanit lasandu-i o urma mica, putin adanca (nu a curs nimic din ou), credeti ca mai are sanse la viata? In timpul depunerii oualor ar fi bine sa-i separ ( masculul intra in cuib si sparge ouale, iar femela trebuie sa iasa sa manance, sa bea apa si nu poate pentru ca trebuie sa le "apere')?

Răspuns Câştigător
| Ghost99 a răspuns:

Oul nu ar trebui sa aiba nimic dar papagali ar trebui separati. Sper ca te-am ajutat Funda?