| Sika1995 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare..pana acum nu am apelat la TPU dar am vazut ca toate intrebarile au un raspuns.Deci am un caine are 3 ani e teckell rasa mica de 2 zile o dor picioarele din spate mai exact cel drept cand il ating maraie/plange...am cautato de capuse si nu are am cautat sa vad daca are cv la picior dar nu are plus ca nu poate urca scarile tremura in continuu si foarte tare nici nu mananca

7 răspunsuri:
| pintexim a răspuns:

Buna,eu cred ca a facut febra musculara asa a facut si cainele si verisoarei mele care are un labrador de 3 lunisi nu avea voie sa iasa afara din cauza vacinurilor si in prima zi cand avea voie sa iasa afara a alergat mult si am mersa mult si a doua zi abia daca se putea tine pe picioare dar5 cainelui ei daca ii puneai mana pe picioare te lingea(el nu musca daca il doare ceva)si din cauza ca el avea febra unchiul meu il tragea si a facut rani la picioare din pacate dar ii face frectii usoare in fiecare seara si si-a revenit daca ii faci frectii mai des usor o sa-i treaca daca nu cred ca este o problema mai serioasa! Mult succes!

| EvangelineLovin a răspuns:

Si pe pisica mea o dor picioarele si i s-au si umflat dar ea are insuficienta renala. E si umflat? Oricum cel mai bine e sa mergi cu ea la un veterinar, sa nu i se intample ceva si dupa sa iti para rau ca nu ai dus-o. Doamne ajuta!

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Poate si-a rupt piciorul.Mai bine o duci repede la veterinar!

| Sika1995 explică (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Nu si la rupt ca iil pipai si nu are treaba
doar cateodata cand o ating fix sub perinute tremura si mai tare si cate'odata schiorlaleie un pic

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns (pentru Sika1995):

Atunci poate i-a intrat o aschie.

| Sika1995 explică (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Multumesc tuturor a fost racita cu plamani dar acum e bine multumesc anticipat!

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns (pentru Sika1995):

Ma bucur ca acum e bine! Si sa ai grija de ea!