| XxBoGdYxX a întrebat:

Am o urgenta, am primit de ceva vreme o catelusa si dupa vreo 2 saptamani a inceput sa aiba limbrici.I-am luat o pastila Pratel, si i-am dat 1/4 din ea. Dupa ce i-am dat-o, peste vreo 2-3 ore a vomitat cu tot cu un vierme dinala.Si nu a vomitat pastila.Acum catelusa "plange" tot timpul,tremura,dupa ce mananca vomita tot,cu picioarele din spate nu prea poate merge,e ametita, se invarte in jurul cozii intr-una.
Ce sa fac?straight face

Răspuns Câştigător
| catalin112 a răspuns:

Eu sunt la liceul de Tehnician Veterinar:

Incerca sa ii dai cateva vitamin (injectabile ) si ceva de calmare sa se linisteasca, daca nu a scapat de parazitii interni incerca sa vorbesti cu un doctor vet, sa ii faca o injectie de evomec( nu este recomandat pentru caini dar este foarte bun.
Daca mai ai problem ai un email de contact.
catalin_2009_cl@yahoo.com (Y! Messenger)

Multa Sanatate tuturor.

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Ce mai bine mergi cu ea la vet. Nu a fost o problema ca a vomitat dupa pastila viermii, e foarte bine, dar starea dupa pare putin ciudata. Du-te la vet si cere sa i se faca catelusei un test de parvoviroza, e in jur de 50lei, dar daca nu e facut si are aceasta boala are putine sanse sa mai traiasca.

| Ellie01 a răspuns:

Iti recomand sa o duci cat mai repede la veterinar, deoarece catelusa ta pare sa aiba un dicomfort destul de mare.Ii faci un bine atat ei, ca va scapa mai usor de parazitii aia, cat si tie(banuiesc ca ti se rupe sufletul cand o auzi plangand).